Image

Image

Image

Image

FRUMAK, her geçen gün kurumsallığını ve makinelerinin inovasyonunu geliştirmeyi hedefleyen bir anlayışa sahiptir. Bu anlayış ışığında gerekli kuralların yerine getirilmesi, sisteme uyulması ve her türlü işini legal yollarla ilerletmeyi birinci hedefi haline getirmiştir. Bu durum, bir firmanın alması gereken her türlü belge ve sertifikaları rahatlıkla kazanabilmesine vesile olmuştur.
Bazı belgeler ve sertifikalar, müşterilerin teşvik yöntemiyle alışveriş yapmasını sağlar ve kolaylaştırır. Yurtiçi/Yurtdışı müşterilerinin hemen hemen her türlü teşvikten faydalanarak FRUMAK’tan hizmet alabilmesi için gerekli belge ve sertifikaların mevcut olma zorunluluğu vardır. Bu konuda her türlü imkana sahip olan FRUMAK, müşterilerine en iyi hizmet anlayışına bu konuyu da dahil etmektedir.
FRUMAK’ın sahip olduğu belge ve sertifikalar aşağıdaki gibidir;

YERLİ MALI BELGESİ
Yerli Malı Belgesi, genel olarak Yurtiçi (Türkiye) müşterilerinin kullandığı, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanununa göre yapılacak mal alımı ihalelerinde istekliler tarafından teklif edilen malın yerli malı olduğunu gösteren belgeyi ifade eder.

CE BELGESİ
CE Belgesi, genel olarak Avrupa Birliği ülkelerine yapılan ihracatlarda kullanılan, Avrupa Birliğinin (AB), teknik mevzuat uyumu çerçevesinde, malların serbest dolaşımının tam anlamıyla sağlanması amacıyla ürünlerin teknik yapılarına ilişkin mevzuatı daha basit ve genel hale getirmek için 1985 yılında benimsediği Yeni Yaklaşım Politikası kapsamında hazırlanan Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamına giren ürünlerin bu direktiflere uygun olduğunu ve gerekli bütün uygunluk değerlendirme faaliyetlerinden geçtiğini sağlık, güvenlik ve tüketicinin ve çevrenin korunması gerekliliklerine uygunluğunu gösteren ve Conformité Européenne kelimelerinin baş harflerinden oluşan işaretin alınma hakkını gösteren bir belgedir.

ISO 9001
ISO 9001 (Uluslararası Standartlar Organizasonu) Kalite Yönetim Sistemi (KYS), tüm ülkelerde geçerli olan ve ortak bir standartın oluşturulduğunu gösteren bir sistemdir. Bir kuruluşun ürün veya hizmetlerini oluşturup müşterilerine sunması için gerekli politikaları, iş süreçlerini ve prosedürleri belgeleyen ve dolayısıyla yüksek ürün kalitesi aracılığıyla müşteri memnuniyetini artıran, bir şirketin düzenleyici gerekliliklerini ve müşteri gerekliliklerini karşılamasına ve operasyonlarında sürekli iyileştirmeler yapmasını sağlayan bir sistemdir ve bu sisteme uygun olan firmaların almaya hak kazandığı belgedir.

TÜRK MALI BELGESİ

Türk Malı Belgesi, Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Komisyonu (IPA) arasında satın alınan malın “Tercihsiz Menşe Kurallarına” göre Türk menşeli veya Türk menşei kazanmış olduğunu belgelemek üzere düzenlenen belgedir. Belge ürün üzerine çıkarılır.

FRUMAK’ın mevcut Türk Malı Belgesi bulunmamaktadır. Müşterinin talebi doğrultusunda başvurulur ve o işe özel çıkarılır.

 

Image

Image

Ferhatpaşa Mah. Seyitnizam Cad. 69. Sok.
No:18/20 Ataşehir - İstanbul TÜRKİYE

  • +90 216 526 26 51
  • +90 216 526 26 53

info@frumak.com.tr